Tematín 18. 04. 2015

logokstelv_90x90

TEMATÍN 2015

Termín: 18.04.2015

Miesto: Bezovec – hrad Tematín – Lúka

Účastníci   : Kováč, Sýkora, Šupejová, Ondík, E. Ondíková, L. Ondíková, Filip, Filipová, Maljarová,

V upršaný, zamračený piatok, pred výletom bolo ťažko uveriť v peknú sobotu ako dávali predpovede. To niektorých odradilo. V sobotu teda skalní vyrazili za slabého mrholenia a od Nového Mesta nás už vítalo slnečné počasie. No po vystúpení z auta nás privítal veľmi studený, silný vietor. Tak sme sa v rekreačnom, lyžiarskom stredisku Bezovec, na útulnej Šport chate zohriali a dali štartovnú kávu a čaj.

Odtiaľ to bola príjemná cesta po hrebeni Považškého Inovca s veľmi príjemným, slnečným počasím v závetrí (napriek sneženiu v Žiline). Lesy sa striedali s peknými lúkami, každá s ohniskom, prepletené množstvom lesných ciest a cyklotrasami.

Postupne sa nám začali ukazovať pekné pohľady na hrad, ktorý nás prekvapil rozľahlosťou a aj s dvoma ohniskami s lavičkami a prístreškom. Intenzívne na ňom pracujú dobrovoľníci na záchrane 3 palácov a bastiónu.

Z lavičky pred hradbami bol unikátny panoramatický výhľad na Považie od Nového Mesta, cez jadrovú elektráreň, až po Piešťany so Sĺňavou.

Schádzali sme dolinou do Lúky, lemovanou snehobielymi skalnými bralami (aj keď dnes už od cesty zakrytými lesom), najkrajšou v Inovci.

 

V Žiline  25.04.2015                                                      Z. Sýkora

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.