Kysuce 2014

Účastníci:

členovia kst:

Ondíková E., Ondík P.,  Klanica J.,  Klanicová E.,  Lanárová A.,  Maljarová K.,  Moravčík J., Jankovič P., Šupejová K., Kováč V., Kováčová A., Sýkora Z., Potúčková J., Kurhajec D., Filip J.,

cezpoľný:

Filipová D. +2

 

V nedeľu 19.10.2014 sa uskutočnila akcia KYSUCE II. Po minulom roku sme si prezreli inú časť Kysúc – konkrétne severovýchodnú.

Túru sme začali v obci Zákopčie u Holých, kde sme nechali autá. Po žlto značenom chodníku sme sa stupákom dostali do osady U Blažkov a za osadou sme sa napojili na červené značenú trasu. Po nej sme pokračovali na Petránky do osady Macáškovci, okolo kaplnky a bývalej školy sme vystúpili na Marťácky vrch k novej rozhľadni. Z rozhľadne je pekný výhľad na väčšiu časť osád Zákopčia a na pohoria Javorníky, Beskydy, Malú Fatru a Strážovské vrchy. Po krátkom odychu a občerstvení sme z Marťáckého vrchu zišli do osady Marťákovci a po modrej značke sme pokračovali do osady Trnkovci . Za osadou sme odbočili zo značeného chodníka a cez osady Pupišovci, Kordišovci, Holešovci a Červienkovci sme sa vrátili do Holých k autám, kde sme ukončili túru.

 

Túry sa zúčastnilo 16 ľudí :

 

Ondíková E., Ondík P.,  Klanica J.,  Klanicová E.,  Lanárová A.,  Maljarová K.,  Moravčík J.,

Jankovič P., Šupejová K., Kováč V., Kováčová A., Sýkora Z., Potúčková J., Kurhajec D., Filip J.,

Filipová D.