Základy člnkovania II

Termín:    07.08.2022                                                                       

Miesto:     Vodné dielo Žilina

Účastníci: Dikošová, Klanica, Klanicová, Maljarová, Moravčík, Ondíková, Orieščik, Sýkora, Sýkorová + 8x hostia

Na Vodné dielo Žilina sme doniesli posledné fungujúce klubové kánoe Pálavu, no zachraňoval to aj starý, 50 ročný, súkromný, kajak Tigerhai Super, tiež z Gumotexu. Spočiatku bolo polooblačno a silný vietor, tak boli obavy z počasia.

No na vode sa to celkom dalo s pridanou hodnotou ovládanie člna v bočnom vetre. Záujemcovia sa zas zišli skoro naraz, ale boli trpezlivý a tak sa postupne ušlo na všetkých. Náš nový splavovač si to veľmi užíval a nevedel sa nasýtiť. Aj najmenší si prišli na svoje. Nebáli sa, bolo im málo a tak si vyskúšali oba druhy člnov. Vyfasovali aj mini vesielko, a veru sa celkom prirodzene s ním dostali do tempa a správneho rytmu a používania aj bez výkladu a poučovania. Odmenou bolo ich nadšenie, šťastie a radosť zo zážitku na vode. Tento raz to bolo všetko suchou nohou, nik sa neokúpal, nik sa neprevrátil, nik sa nenamočil.

Opäť boli ciele a účel podujatia boli splnené, nie len zážitky, zlepšenie sa v ovládaní člnu, strávenie peknej nedele ale aj príležitosť pre deti spoznať nový druh aktivity. Z pizzerie mal každý všetkého nadostač, aj prinesené koláčiky a pochutiny rôzneho druhu dobre padli.

Teda všetko vyšlo nad očakávanie, vzhľadom na ranné počasie, bolo príjemne, aj opaľovanie, aj stretnutia, aj poklebetenie, aj posedenie, aj poležanie, aj pol chrbta uštrikovaného. Zdá sa, že všetci boli spokojní.