Javorníky

Javorníky

Termín:    14.02.2022                                                                        

Miesto:     Javorníky Melocik – Greguše a späť

Účastníci: Hubočan, Kováč, Sýkora, Sýkorová, hostia K. Kováčová, Hreusová

Tak sa nám tento pondelok, konečne na tretí pokus, podarilo vyraziť na Javorníky na pešo aj na bežky. Dorazili sme vcelku zarána a ani na parkovisku, ani trati takmer ani nohy, tak ako sme si to predstavovali. Počasie parádne, slniečka plno, mierne pod nulou, sneh dobrý, nosný zamrznutý, že sa nezabáralo ani na pešo.

Tak sme si mohli ísť pekne po svojom, nik nás netlačil, ani nás nik nebrzdil. K úplnej dokonalosti chýbal vlások. V pekne urobených a vyjazdených stopách boli (len) pod stromami z predošlých víchrov napadané vetvičky a ihličie, ktoré drhlo sklz. Ale aj v tých miestach, stredom medzi stopami, sa dalo úplne v pohode, sneh dobre držal.

Začiatok, do kopca, sme to s tempom nepreháňali a aj s foto zastávkami nás pri bufete (zavretom, napriek davu zjazdárov) pri vleku na Čerenke pešiaci dobehli.

Pešiaci si tu teda dali vlastnú občerstvovačku, oddýchli, poopaľovali chvíľu a vybrali sa na spiatočnú cestu.

Bežkári sme neotáľali a vyrazili sme na najkrajší, rovinatý úsek, hrebienkom s výhľadmi, s dobrou stopou, dobrým snehom, krásnym slniečkom, skrátka zážitkové, parádne sklzy. Do Gregušov to bolo proti silnému vetru, ale v pohode. Pochodili sme po osade, popozerali domčeky a zvonicu, posvačili a v pohode sme si užili cestu späť aj s peknými zjazdmi.

Všetci si pochvaľovali pekný, fajn strávený deň.

Žilina  14.02.2022  Z. Sýkora